fbpx

Як продати через вибудовування особистого бренду

Існує думка, що сайт, логотип, брендбук та інші елементи фірмового стилю потрібні виключно компаніям. А для просування послуг фахівця або артиста досить просто старанно вести соцмережі.

Тарас Горбул, засновник маркетингового агентства Superheroes.ua, поділився двома кейсами, які це спростують. А також загальними рекомендаціями щодо створення фірмового стилю для особистих брендів.

Універсальні поради для просування особистого бренду

З досвіду роботи мого агентства і мого особистого досвіду як продюсера, можна вибрати кілька рекомендацій щодо створення атрибутів фірмового стилю для особистих брендів.

1. Швидко! Ще швидше!

У нинішньому швидкоплинному світі у вас занадто мало часу зачепити людину. За останні 20 років середня тривалість концентрації людини скоротилася з 12 секунд до 8. А середня тривалість споживання контенту в соцмережах впала до 2 секунд. Тому найголовніше, що ви хочете розповісти про особу, доносьте швидко, блискавично. Але для цього потрібно дуже точно визначити, що є найголовнішим.

2. Справжній профі.

Необхідно дати потенційному клієнту чітке розуміння про професіоналізм фахівця. Перш за все, потрібно зламати стереотип, що замовити послугу у компанії / студії / агентстві завжди надійніше і безпечніше, ніж у професіонала-одинака. Тому на будь-яких інформаційних носіях повинні бути відгуки клієнтів, сертифікати про навчання та кваліфікації, будь-які підтвердження якості послуг, для окремих послуг – підтвердження їх безпеки.

3. Усі побігли і я побіг.

Стадний інстинкт ніхто не відміняв. Потрібно дуже чітко створити враження про затребуваність і популярність особистості. Для кожного фахівця це різні дані: щільний графік виступів, зібрані разом публікації в ЗМІ, відео інтерв’ю і фотографії з проектів.

4. Пам’ятайте про гроші.

Фірмовий стиль повинен узгоджуватися з гонораром фахівця і при першому ж погляді транслювати, в якому ціновому сегменті він працює. Якщо буде все занадто «по-багатому», це відштовхне клієнтів, які шукають подешевше. Буде прикро, якщо вартість послуг більш ніж демократична. І навпаки: тим, хто працюємо в преміум-сегменті, варто подбати про те, щоб усі його публічні прояви відповідали уподобанням вибагливих клієнтів.

5. Не створюйте когнітивний дисонанс.

Фірмовий стиль не повинен суперечити самій особистості. Не варто робити рожеві візитки на пудровому картоні із золотими вензелями тату-майстру або фінансовому консультанту. Фірмовий стиль повинен корелювати з характером, способом життя, цінностями і родом діяльності людини, якій ви допомагаєте вибудовувати особистий бренд. Адже головне: бути, а не здаватися.

Кейс 1: ANGY

У травні 2019 року ми розпочали працювати з особистим брендом художниці Ангеліни Демченко, яка творить під псевдонімом ANGY. Вона готувалася до важливої ​​виставки і перед нами вона поставила задачу отримати з заходу максимальну вигоду. Мовою маркетологів – монетизувати цю творчу тусовку і перетворити людей, задумливо блукаючих від картини до картини з келихом просекко, в лідів. Ми створили всі необхідні для просування елементи: фірмовий стиль, логотип, сайт, POS-матеріали, соцмережі. Спеціально для виставки ми розробили нестандартні візитки у вигляді знімків Polaroid. Виставка пройшла успішно, а сайт angy.com.ua досі допомагає продавати художниці картини, майстер-класи та мерч з принтами за мотивами своїх робіт.

ANGY, художниця:

«У мене збільшилася кількість клієнтів у два рази і змінився портрет аудиторії: раніше це були переважно чоловіки, які купували картини, а тепер додалося ще і безліч жінок, зацікавлених в онлайн і в офлайн навчанні. І тепер я абсолютно щаслива: я роблю тільки те, в чому я фахівець малюю і вчу малювати».

Кейс2: DJ Lutique

До нас звернувся музикант Влад Чехович, відомий як Dj Lutique. Свій особистий бренд він вибудовував 20 років. Його ім’я багато років на слуху: тільки його ремікси на пісні Алли Пугачової облетіли всі країни СНД, а в Україні практично не залишилося майданчиків, де б він не виступав. Але багаторічне спілкування з замовниками показало Владу, що уявлення про його діяльність неповне. Наприклад, мало хто знає, що він пише музику і аранжування багатьом українським зіркам. І до нас він звернувся саме за тим, щоб додати в свій особистий бренд відсутні елементи пазла.

Ми створили логотип, фото і відео-контент, і абсолютно новий сайт djlutique.pro. На ньому ми зібрали в одному місці всю інформацію про артиста, його досягнення, написані і спродюсовані треки, мікси, лайв, сет-листи, кліпи, новини, графік гастролей. Сайт став візитною карткою артиста, яка за лічені секунди справляє враження на букера, арт-директора або клієнта. І як наслідок, дозволив збільшити продажі його послуг і як діджея, і як саундпродюсера.

Dj Lutique, музикант, композитор, саундпродюсер:

«Використовувати сайт як візитку діджея логічно: я ж не майстер манікюру, щоб давати свій інстаграм, і не рекламне бюро, щоб слати на пошту великовагові презентації. Спілкування з замовниками стало в рази простіше: тепер можна всіх відправляти на сайт. У результаті час між першим торканням дзвінком зацікавленої людини і безпосередньо замовленням значно скоротився».

Джерело: Sostav.ua
Автор: Тарас Горбул – засновник і керівник маркетингової агенції «Superheroes.ua»

ВСІ ПОСЛУГИ
en
Superheroes.
Superheroes.
Leave a request
And our specialist will contact you shortly